Profile firm
Proama ProamaUbezpieczenia
WARTA WARTAUbezpieczenia
Work Service Work ServiceUsługi
FLY.PL FLY.PLBiznes
ManpowerGroup ManpowerGroupDoradztwo
GigaCon GigaConPR / Marketing
Faktorama FaktoramaBiznes
Siemens Finance Siemens FinancePR / Marketing
Gospodarka

Duży wzrost zainteresowania usługami chmurowymi

2020.04.08 18:00
Autor:

Podczas „Rozmowy ANTYKRYZYSOWEJ”, która dotyczyła zarządzania kryzysowego Michał Paschalis - Jakubowicz, prezes Oktawave powiedział:

 

„Widzimy wzrost zainteresowaniem usługami chmurowymi. Na wstępie warto jednak wspomnieć że te firmy które korzystały z rozwiązań chmurowych przed pandemią, teraz w dużej części są beneficjentami skalowalności (zarówno w górę jak i w dół) usług chmurowych i ich kosztów.

 

Wracając do migracji w chmurę firm, które w tym momencie ją przeprowadzają lub planują przeprowadzać, ważne, aby popatrzyły na taką operację szerzej niż przez pryzmat pracy zdalnej. 

 

Sprawne komunikowanie się na odległość to jedno – i tu gratuluję wszystkim, którym udało się je uruchomić i z niego korzystać – drugie, które w dłuższej perspektywie czasu wydaje się istotniejsze biznesowo, to zarządzanie żywotnymi systemami, które przesądzają o funkcjonowaniu firmy. Innymi słowy, zarządzanie biznesem jako złożonym połączonym naczyniem. Oczywiście w takim rozumieniu skutecznej pracy zdalnej, potrzebna jest infrastruktura chmurowa.

 

Wszyscy jesteśmy obecnie skupieni na ogarnianiu nowej sytuacji, więc inwestycje we własną infrastrukturę, czy podejmowanie na własną rękę prób migracji do chmury, nie należą w  takim momencie do dobrych decyzji, nie tylko przez niepewne i trudne do przewidzenia koszty, ale również ze względu na zwiększone ryzyko i groźniejsze skutki nieudanej migracji. 

 

Dlatego, zwłaszcza w takim czasie, ważne jest aby wykorzystać zarówno profesjonalne wsparcie w migracji do usług chmurowych, co zredukuje ryzyko niepowodzenia, jak i konfigurowanie ich w sposób zapewniający maksymalne wykorzystanie benefitów chmury.”

 

„Rozmowy ANTYKRYZYSOWE” to inicjatywa Redakcji Capital24.tv,  Instytutu Wiedzy i Biznesu Collegium Humanum - Szkoły Głównej Menedżerskiej oraz Fundacji World Business Bridge. Każdy bezpłatnie może dołączyć do rozmowy za pośrednictwem aplikacji. 

Komenatrze
Inne
Polecane
Profile firm z podobnej branży
Redakcja Capital24.tv
Podstawowe informacje:


E-mail:
Fax:
Adres:


+48222128939
Redakcja Capital24.tv
Złota 7/18
00-019 Warszawa

Wiadomości firmowe

Strategia migracji do chmury - dobre praktyki szefów IT Gospodarka
Strategia migracji do chmury - dobre praktyki szefów IT
Rusza pierwszy w Polsce bezpłatny cykl webinariów więcej
Dołącz do debaty: Pacjent Świadomy Systemu Ochrony Zdrowia
Dołącz do debaty: Pacjent Świadomy Systemu Ochrony Zdrowia
Już 7 sierpnia o godzinie 12:00, odbędzie się debata zorganizowana przez prestiżową uczelnię Collegium Humanum- Pacjent Świadomy Systemu więcej
PR to Ministerstwo Spraw Zagranicznych
PR to Ministerstwo Spraw Zagranicznych
W „Rozmowie ANTYKRYZYSOWEJ”, która dotyczyła zarządzania kryzysowego udział wziął m.in. Adam Sanocki, Partner Zarządzający Attention więcej
Duży wzrost zainteresowania usługami chmurowymi
Duży wzrost zainteresowania usługami chmurowymi
Podczas „Rozmowy ANTYKRYZYSOWEJ”, która dotyczyła zarządzania kryzysowego Michał Paschalis - Jakubowicz, prezes Oktawave powiedział więcej
Tomasz Sańpruch radzi jak pracować z domu
Tomasz Sańpruch radzi jak pracować z domu
Od kilku lat pracuję głównie z domu. W kilku punktach napisałem jak przejść na tryb #homeoffice. więcej