Profile firm
WHC WHCOrganizacje
Pelion S.A. Pelion S.A.Ochrona Zdrowia
SAP SAPIT
Deloitte DeloitteDoradztwo
Play PlayTelekomunikacja
Zacznij.biz Zacznij.bizOrganizacje
Oras OrasBiznes
Nokaut.pl Nokaut.pl Handel
Ingenico IngenicoBiznes
HSBC HSBCBanki
Kultura

Wiersze inspirowane „Grą o Tron” trafiają do polskich czytelników

2019.03.11 15:45
Autor:

Nakładem Wydawnictwa Anagram w marcu br. wydany został tomik wierszy napisanych w hołdzie dla jednej z najpopularniejszych współczesnych cykli fantasy. „Wiersze Lodu i Ognia” autorstwa Marka Kaczkowskiego powstały pod wpływem inspiracji popularną sagą George’a R.R. Martina i jej serialową ekranizacją.

W wierszach autor stara się znaleźć odpowiedź na pytanie o fenomen popularności sagi Martina i serialu nakręconego na jej podstawie, a także pokazać, dlaczego według niego twórca „Gry o tron” staje się Tolkienem naszych czasów. Kaczkowski wierszem próbuje opowiedzieć o uniwersalnych treściach, jakie znajduje w prozie Martina, a które wydają się być odzwierciedleniem kondycji współczesnego człowieka, jego lęków, pragnień i niepokojów.

To poezja utrzymana w duchu twórczości Jacka Kaczmarskiego – mówi Marek Kaczkowski, autor wierszy – trochę historiozoficznie, trochę psychologicznie, trochę epicko, dzielę się swoimi odczuciami, emocjami i przemyśleniami dotyczącymi bohaterów Martina. Debiutujący poeta dodaje, iż liczy, że fani powieściowej sagi i serialu odnajdą w jego wierszach także zapis swoich refleksji i emocji.

Tomik rozpoczyna się lirykiem pt. „Gra o tron”, który stara się ukazać motywacje bohaterów
i dramatyczne konflikty głównych rodów, biorących udział w zmaganiach o władzę w Westeros. Wśród wierszy znajdziemy między innymi utwór pt. „Lady Winterfell”, który obrazuje przemianę Sansy Stark i jej dojrzewanie do roli dziedziczki Północy. Jest też „Tren Lannistera” – emocjonalny zapis rozrachunku, jakiego dokonuje Tyrion po popełnieniu krwawej zbrodni.

Oficjalna premiera tomiku będzie wydarzeniem rozpoczynającym tegoroczne Warszawskie Targi Fantastyki, które rozpoczną się 16 marca. Towarzyszyć jej będzie spotkanie z autorem książki oraz możliwość wysłuchania wierszy w interpretacji aktora telewizyjnego i filmowego Rocha Siemianowskiego, znanego fanom fantastyki z licznych audiobooków - między inny serii „Odyssey One” Evana Currie oraz Natalii Berardinelli, aktorki teatru Polonia.

O autorze:

Marek Kaczkowski – przedsiębiorca, humanista, edukator, fan kina, Jacka Kaczmarskiego, fantastyki, historii i Islandii. Tata Asi i Niny. Twórca Centrum Edukacji Filmowej i ogólnopolskich projektów edukacyjnych „Lekcje w kinie” oraz „EduMagica”. Tomikiem „Wiersze Lodu i Ognia” debiutuje jako poeta.

Tomik można przedpremierowo zakupić na stronie www.WierszeLoduiOgnia.pl

 

Więcej informacji www.WierszeLoduiOgnia.pl

https://www.facebook.com/wierszeloduiognia

 

Strona Wydawnictwa Anagram: www.anagram.com.pl

Kontakt z autorem:

Komenatrze
Profile firm z podobnej branży
ES-SYSTEM S.A. ES-SYSTEM S.A.Budownictwo
Erbud SA Erbud SABudownictwo
Podstawowe informacje:
Wiadomości firmowe

Paryska bohema w Sopocie - Nagość za 152 mln dolarów Kultura
Paryska bohema w Sopocie - Nagość za 152 mln dolarów
Dlaczego akurat ta bohema ustanowiła na rynku światowy rekord? Czas na 10 skrótowych wiadomości i trzy obrazy, którym w Sopockim Domu więcej
Ostatni tydzień sprzedaży na Osiedlu Zielona Dolina II
Ostatni tydzień sprzedaży na Osiedlu Zielona Dolina II
J.W. Construction ogłosiło ostatni tydzień sprzedaży mieszkań na osiedlu Zielona Dolina II.
W ofercie pozostało jeszcze kilkanaście więcej
Afera mięsna: jak zwiększyć bezpieczeństwo transportu zwierząt i zapobiec surowym karom?
Afera mięsna: jak zwiększyć bezpieczeństwo transportu zwierząt i zapobiec surowym karom?
Długie przejazdy to dla zwierząt gospodarskich źródło stresu i cierpienia. Aby zwiększyć dobrostan zwierząt w UE, europosłowie chcą więcej
Witkacy za pół miliona złotych
Szacuje się, że „Die Atleten haben immer Recht” z 1922 roku na aukcji Domu Aukcyjnego Libra może osiągnąć cenę nawet pół miliona więcej
Wiersze inspirowane „Grą o Tron” trafiają do polskich czytelników
Wiersze inspirowane „Grą o Tron” trafiają do polskich czytelników
Oficjalna premiera tomiku „Wiersze lodu i ognia” rozpocznie tegoroczne Warszawskie Targi Fantastyki (16-17 marca)
więcej