Profile firm
Henkel Henkel PR / Marketing
Consus S.A. Consus S.A.Energetyka
Lockheed Martin Lockheed MartinPrzemysł
EEC EECOrganizacje
Willa Diana Willa DianaTurystyka
Dompress.pl Dompress.plBudownictwo

Zbliża się kolejna edycja Whisky Live Warsaw

2016.09.05 10:00
Autor:

Whisky Live Warsaw to miejsce spotkań hurtowników, detalistów, barmanów oraz całej branży HORECA. Trzecia już edycja tego festiwalu odbędzie się w dniach 14-15 października br. w Hotelu Courtyard by Marriott Warsaw Airport. W tym roku pojawi się rekordowa liczba wystawców.

 

Podczas festiwalu zaprezentuje się 55 wystawców  z 15 krajów. Swój udział w Whisky Live Warsaw 2016 zapowiedzieli światowi producenci alkoholi z segmentu premium, jak również unikalne destylarnie z wszystkich kontynentów (w tym craft distilleries ze Stanów Zjednoczonych), zapewniając uczestnikom prawdziwą podróż smakową po różnych zakątkach świata. - Atmosfera na festiwalu sprzyjać będzie wymianie opinii na temat różnorodności whisky oraz trendów zarówno na krajowym, jak i światowych rynkach – przekonuje Jarosław Buss, organizator Whisky Live Warsaw. W ostatnich latach bardzo modny stał się tzw. food pairing, czyli łączenie whisky z innym produktami, dlatego swój udział w imprezie w roli wystawców zapowiedzieli producenci m.in. czekolad, cygar, suszonego mięsa, a nawet lodów.

 

Jedną ze stałych atrakcji festiwalu są zamknięte sesje, tzw. Master Class, na których w małych grupach (nie więcej niż 25 osób) odbywa się degustacja unikatowych, limitowanych, niszowych edycji whisky prowadzona przez przedstawicieli destylarni. W tym roku przewidzianych jest kilka bloków tematycznych, m.in. sesja Master Class Glenfarclas – „podróż przez dekady”, na której zaprezentowane zostaną whisky z lat ’60 ’70 ’80 ’90, a spotkanie poprowadzi osobiście George Grant, właściciel destylarni, będący przedstawicielem szóstego już pokolenia rodziny.

 

Organizatorzy festiwalu pomyśleli nie tylko o fanach dobrych trunków, ale również wykwintnego jedzenia. Specjalnie z myślą o nich odbędzie się ekskluzywna sesja food pairing przy współudziale Jarosława Walczyka z Fundacji Klubu Szefów Kuchni. Przypomnijmy, że gość specjalny Whisky Live Warsaw 2016 jest szefem kuchni w restauracji Strefa w Warszawie oraz zdobywcą tytułu „Szef Kuchni Roku 2015”. 

 

Prawdziwych miłośników whisky z pewnością ucieszy fakt, że swoją obecność na festiwalu zapowiedział Ian Chang, Master Blender wschodzącej azjatyckiej gwiazdy whisky, czyli tajwańskiego Kavalana. W Warszawie pojawią się również: Jan Beckers – ambasador marki Douglas Laing, uznanego na świecie niezależnego bottlera założonego w 1948 roku oraz George S. Grant – w szóstym pokoleniu począwszy od roku 1865, właściciel legendarnej szkockiej destylarni Glenfarclas ze szkockiego Speyside. Listę gości specjalnych zamykają Steven Sweeney – przewodniczący polskiego oddziału Scotch Malt Whisky Society oraz Ingvar Ronde, wydawca klasycznej Malt Whisky Yearbook.

 

Tegoroczną edycję festiwalu uświetni także obecność uznanego konkursu barmańskiego Diageo World Class, organizowanego nieprzerwanie od roku 2009 w najlepszych lokalach na całym świecie. U podstaw tej inicjatywy leży znakomity, globalny program szkoleniowy i ciesząca się międzynarodowym uznaniem platforma, która zmierza do rozwijania profesji barmana i budowania karier laureatów konkursu o tytuł „Barmana Roku”.

 

Na koniec warto dodać, iż od pierwszej edycji Whisky Live Warsaw, partnerem strategicznym wydarzenia jest marka „KROSNO”, która od 1923 r. jest uznanym liderem branży szkła gospodarczego w Polsce i renomowanym producentem na świecie. Od niemal 90 lat zakłady „KROSNO” produkują szklane wyroby formowane ręcznie w bardzo szerokiej gamie produktowej – od finezyjnych kieliszków po duże wazony, które są wizytówką firmy. Znaczącą pozycję w ofercie stanowi również szkło stołowe formowane mechanicznie.

 

Więcej informacji o Whisky Live Warsaw 2016 można znaleźć na oficjalnej stronie festiwalu www.whiskylivewarsaw.com. Poprzez stronę festiwalową prowadzona jest sprzedaż biletów (jednodniowych i dwudniowych) oraz wejściówek na sesje Master Class.

Komenatrze
Profile firm z podobnej branży
Podstawowe informacje:
Osoba kontaktowa:


E-mail:
:
WWW:
Adres:
Jan Izdebski


+48660913351
www.tudor-house.pl/
Czapli 37
02-781 Warszawa

Wiadomości firmowe

Czarne chmury nad szkocką whisky Handel i FMCG
Czarne chmury nad szkocką whisky
Na początku października przedstawiciel USA ds. handlu ogłosił zamiar wprowadzenia cła importowego „ad valorem”, czyli od wartości - w więcej
Warszawa w klimacie whisky i ginu
Warszawa w klimacie whisky i ginu
Już wkrótce święto wszystkich fanów whisky ponownie zagości w Centrum Praskim Koneser. Organizatorzy zbliżającego się Whisky Live Warsaw więcej
„Glenfarclas The Family Casks 2008. Private selection by Jarek Buss” już w sprzedaży!
„Glenfarclas The Family Casks 2008. Private selection by Jarek Buss” już w sprzedaży!
Właśnie pojawiła się na polskim rynku whisky „Glenfarclas The Family Casks 2008. Private selection by Jarek Buss”. więcej
Rum Mötorhead w końcu dotarł do Polski
Rum Mötorhead w końcu dotarł do Polski
Zespół rockowy Mötorhead powoli wyrasta na potentata w branży wysokoprocentowych napojów. więcej
Rumy z całego świata pojawią się w stolicy
Rumy z całego świata pojawią się w stolicy
W dniu 11 maja br. w Centrum Praskim Koneser odbędzie się premierowa edycja festiwalu Show Rum Warsaw. Organizatorzy zapowiadają moc atrakcji w więcej