Profile firm
Saxo Bank Saxo BankBanki
Admiral Markets Admiral MarketsInwestycje
BCC BCCOrganizacje
Erbud SA Erbud SABudownictwo
PKO BP PKO BPBanki
Wealth Solutions Wealth SolutionsInwestycje
GTF GTFFinanse

Wódka Squadron 303 w nowej odsłonie

2018.12.06 14:00
Autor:

Wódka Squadron 303 (Dywizjon 303) zadebiutowała na polskim rynku pod koniec zeszłego roku. Teraz można ją kupić w nowej, wyjątkowej butelce. Jej kształt nawiązuje do tradycji i zwyczajów polskich żołnierzy, walczących pod niebem Londynu.

 

Wódka, której sposób destylacji do złudzenia przypomina ten sprzed 75 lat, przebojem wdarła się na polski rynek w zeszłym roku. Jej twórcy szukali inspiracji w historii polskich lotników, walczących w szeregach Royal Air Force (Królewskie Siły Lotnicze - tłum.). Squadron 303 produkowany jest z ziemniaków odmiany Król Edward i destylowany w tradycyjny sposób w 200-litrowych, miedzianych alembikach z kolumnami destylacyjnymi, zaś kształt butelki bezpośrednio nawiązuje do piersiówek używanych podczas II wojny światowej przez pilotów, którzy stacjonowali w Anglii. Głównym impulsem do jej stworzenia było znalezienie autentycznej piersiówki jednego z dowódców Dywizjonu 303, Waleriana Żaka.

 

Twórcy poszli za ciosem i rozszerzyli ofertę produktową Squadron 303 o nową, elegancką butelkę o pojemności 0,7 litra. Również w jej przypadku pobrzmiewa echo historii. Kształt butelki stanowi bowiem hołd oddany jednej z tradycji praktykowanej przez polskich i brytyjskich pilotów podczas II wojny światowej. W tamtym czasie alkohol często był transportowany z bazy do bazy w specjalnie podwieszanym pod kadłubem samolotu Spitfire dodatkowym pojemniku, na którym widoczny był napis „Joy Juice” (eliksir radości - tłum.). Gdy wódka docierała na miejsce, była w pełni schłodzona i nadawała się od razu do spożycia. Kształt nowej butelki do złudzenia przypomina kształt podwieszanego pojemnika.

 

Nawiązanie do historii, czyli „chrztu wódki”, jak nazywano jej transport drogą lotniczą, można dostrzec również w funkcjonalności butelki. Okazuje się bowiem, że może ona pełnić rolę refillera. Znajdująca się na etykiecie instrukcja obsługi umożliwia szybkie i sprawne przelanie jej zawartości do pustej piersiówki, stanowiącej flagowy produkt w ofercie Squadron 303.

 

- Pomysł na wódkę wynikał z chęci dzielenia się z innymi historią pilotów Dywizjonu 303, którzy wcieleni w szeregi RAF-u dzielnie bronili Londynu przed nalotami niemieckich bombowców. Za każdym elementem naszych produktów kryje się jakaś opowieść i anegdota, które chcemy przekazywać dalej. Nie inaczej jest w przypadku nowej odsłony wódki Squadron 303 – przekonuje Franck Botbol, CEO  w Squadron 303.

 

Kolejną nowością produktową jest specjalny zestaw, gdzie w eleganckiej, drewnianej skrzynce znajduje się refiller oraz piersiówka.

 

Wyłącznym dystrybutorem wódki Squadron 303 w Polsce jest firma Tudor House (www.tudor-house.pl). Produkt można kupić w specjalistycznych punktach sprzedaży, m.in. sieci sklepów Ballantines (www.sklep-ballantines.pl).

Komenatrze
Profile firm z podobnej branży
Podstawowe informacje:
Osoba kontaktowa:


E-mail:
:
WWW:
Adres:
Jan Izdebski


+48660913351
www.tudor-house.pl/
Czapli 37
02-781 Warszawa

Wiadomości firmowe

„Glenfarclas The Family Casks 2008. Private selection by Jarek Buss” już w sprzedaży! Handel i FMCG
„Glenfarclas The Family Casks 2008. Private selection by Jarek Buss” już w sprzedaży!
Właśnie pojawiła się na polskim rynku whisky „Glenfarclas The Family Casks 2008. Private selection by Jarek Buss”. więcej
Rum Mötorhead w końcu dotarł do Polski
Rum Mötorhead w końcu dotarł do Polski
Zespół rockowy Mötorhead powoli wyrasta na potentata w branży wysokoprocentowych napojów. więcej
Rumy z całego świata pojawią się w stolicy
Rumy z całego świata pojawią się w stolicy
W dniu 11 maja br. w Centrum Praskim Koneser odbędzie się premierowa edycja festiwalu Show Rum Warsaw. Organizatorzy zapowiadają moc atrakcji w więcej
Zainteresowanie food pairingiem stale rośnie
Zainteresowanie food pairingiem stale rośnie
To za sprawą bijącego rekordy popularności trendu food pairingu bez wątpienia zyskaliśmy możliwość niemal pełnego wykorzystania naszego więcej
Czy Brexit zatrzęsie rynkiem whisky w Polsce?
Czy Brexit zatrzęsie rynkiem whisky w Polsce?
Wszystko wskazuje na to, że Wielka Brytania opuści Unię Europejską 29 marca. Termin Brexitu zbliża się nieubłaganie, tymczasem Izba Lordów więcej