Profile firm
Netia NetiaTelekomunikacja
PayPal PayPalFinanse
HH City Festival HH City FestivalOrganizacje
Forum Ekonomiczne Forum EkonomiczneOrganizacje
Sodexo SodexoHotele i restauracje
KGHM KGHMPrzemysł
Eurolot EurolotTransport
Handel i FMCG

Whisky Live Warsaw w nowej lokalizacji

2018.04.16 10:00
Autor:

 

Znana jest nowa lokalizacja Whisky Live Warsaw. Tegoroczna, 5. edycja festiwalu odbędzie się w powstającym Centrum Praskim Koneser. To wyjątkowe miejsce na biznesowej i kulturalnej mapie Warszawy, nawiązujące do chlubnych tradycji polskiego gorzelnictwa. 


Po zeszłorocznym sukcesie Whisky Live Warsaw organizatorzy poszli za ciosem, zmieniając lokalizację na bardziej dogodną komunikacyjnie dla wystawców oraz gości festiwalowych. Wybór padł na Centrum Praskie Koneser, którego otwarcie planowane jest niebawem. Obiekt położony jest przy zrewitalizowanej kilka lat temu, przeżywającej drugą młodość ulicy Ząbkowskiej, gdzie odbywa się wiele ciekawych inicjatyw i projektów kulturalnych. Wybór miejsca nie jest przypadkowy. To właśnie na terenie Centrum Praskiego Koneser powstaje pierwsze na świecie Muzeum Polskiej Wódki.


- Centrum Praskie Koneser to idealna lokalizacja do organizacji festiwalu whisky. Połączenie nowoczesności z klimatem dawnych lat, przywołujące na myśl produkcję wódki, która w latach PRL-u była naszym „eksportowym” alkoholem. Zmieniają się czasy, preferencje smakowe Polaków, którzy zaczynają doceniać zróżnicowany wachlarz aromatów i smaków innych mocnych trunków. Cieszymy się, że tegoroczna odsłona Whisky Live Warsaw odbędzie się w miejscu tak wyjątkowym, które łączy dwa światy: biznesu i kultury. – mówi Jarosław Buss, właściciel firmy Tudor House oraz organizator Whisky Live Warsaw.


Nowe miejsce jest odpowiedzią na rosnące oczekiwania uczestników festiwalu. Organizator zapewnia ponad 2400m2 powierzchni centrum eventowego Laboratorium, z czego około 70 proc. będzie do dyspozycji wystawców. Na potrzeby festiwalu zostanie również wykorzystana część placu Konesera. Dodatkową zaletą obiektu jest to, że jest on świetnie skomunikowany. Centrum Praskie Koneser znajduje się 5 minut pieszo od stacji metra i WKD (Warszawskiej Kolei Dojazdowej) oraz 10 minut autem od centrum Warszawy. 


Zmiana lokalizacji Whisky Live Warsaw była możliwa dzięki strategicznej współpracy między firmą Tudor House (organizatorem festiwalu), a Grupą Liebrecht & wooD, która jest współwłaścicielem obiektu. Obie strony deklarują, że współpraca ma charakter długofalowy.


- Naszym celem jest przywrócenie miastu i jego mieszkańcom ważnej części Warszawy. Festiwal Whisky Live Warsaw idealnie wpisuje się w przestrzeń Konesera, łączącego klimat dawnej fabryki alkoholu z nowoczesnym centrum lifestylowym. W Koneserze przez cały rok będą działały doskonałe bary i restauracje o zróżnicowanej ofercie. Tak aby każdy z naszych gości znalazł tutaj coś dla siebie. – mówi Magdalena Bartkiewicz-Podoba,  Dyrektor Zarządzająca  Liebrecht & wooD Poland.


Festiwal odbędzie się w dniach 12-13 października br. Organizatorzy spodziewają się w tym roku rekordowej frekwencji.  Przypomnijmy, że w ostatniej edycji wydarzenia uczestniczyło ponad 70 wystawców z kilkunastu krajów, a przez korytarze Sangate Hotel Airport przewinęło się blisko 3500 osób. W porównaniu z poprzednimi latami, pojawi się szersza reprezentacja przedstawicieli innych mocnych trunków. Poza wystawcami z rynku whisky, planowana jest obecność producentów: rumów, ginów, bourbonów, armaniaków, miodów pitnych, tequili czy nawet wódek. Po raz kolejny będziemy świadkami zagranicznych i krajowych premier. Degustacja większości trunków będzie bezpłatna w cenie biletu. W planach jest również uruchomienie specjalnej Strefy Luksusu z prezentacją  drogich, unikalnych marek. 


Więcej informacji o Whisky Live Warsaw 2018 dostępnych jest na oficjalnej stronie festiwalu: http://www.whiskylivewarsaw.com/.  Uruchomiono już sprzedaż biletów w systemie online na to wydarzenie.

Komenatrze
Profile firm z podobnej branży
Podstawowe informacje:
Osoba kontaktowa:


E-mail:
:
WWW:
Adres:
Jan Izdebski


+48660913351
www.tudor-house.pl/
Czapli 37
02-781 Warszawa

Wiadomości firmowe

Zainteresowanie food pairingiem stale rośnie Handel i FMCG
Zainteresowanie food pairingiem stale rośnie
To za sprawą bijącego rekordy popularności trendu food pairingu bez wątpienia zyskaliśmy możliwość niemal pełnego wykorzystania naszego więcej
Czy Brexit zatrzęsie rynkiem whisky w Polsce?
Czy Brexit zatrzęsie rynkiem whisky w Polsce?
Wszystko wskazuje na to, że Wielka Brytania opuści Unię Europejską 29 marca. Termin Brexitu zbliża się nieubłaganie, tymczasem Izba Lordów więcej
Wódka Squadron 303 w nowej odsłonie
Wódka Squadron 303 w nowej odsłonie
Wódka Squadron 303 (Dywizjon 303) zadebiutowała na polskim rynku pod koniec zeszłego roku. Teraz można ją kupić w nowej, wyjątkowej więcej
Whisky Scorpions dotarła do Polski
Whisky Scorpions dotarła do Polski
Niemiecka legenda rocka, zespół Scorpions, połączył siły z uznaną szwedzką destylarnią Mackmyra. Efektem nawiązanej współpracy jest więcej
Rośnie popularność rumów
Rośnie popularność rumów
Od kilku lat trwa nieprzerwany boom na whisky. Prężnie rozwija się kategoria Premium, a wraz z nią przybywa entuzjastów tego trunku. Świat więcej