Profile firm
Dell DellIT
Exact Systems Exact SystemsTransport
C&W C&WBudownictwo
Bank BPH Bank BPHBanki
PGE PGEEnergetyka
EPSON POLSKA EPSON POLSKAElektronika
Pneumat System Pneumat SystemPrzemysł
Finanse

Transfer technologii za pośrednictwem klientów

2018.11.07 00:00
Autor:

Rozmowa z Bartłomiejem Noconiem, członkiem Rady Programowej Kongresu IT@BANK 2018

 

Płatności natychmiastowe i mobilne, karty zbliżeniowe, Internet rzeczy – mnogość nowych technologii i szybkość, z jaka wchodzą one na rynek imponuje. Skąd współczesny sektor bankowy czepie inspirację dla tak dynamicznego rozwoju?

 

Jeden z czynników stymulujących cyfrową transformację rynku finansowego stanowią trendy w obszarze nowoczesnych technologii teleinformatycznych, wykorzystywanych przez podmioty spoza sektora bankowego. Wiele z tych rozwiązań trafia do tradycyjnej bankowości za pośrednictwem klientów, którzy, korzystając z nowatorskich produktów i kanałów sprzedaży w innych branżach, oczekują później analogicznego poziomu obsługi w instytucjach finansowych. W ostatecznym rozrachunku owa inspiracja przyczynia się w znacznym stopniu do transferu innowacji, znacząco usprawnia obsługę klientów banków i pozwala lepiej odpowiedzieć na potrzeby klienta. Dlatego właśnie ocena postępów digitalizacji na rynku finansowym i prognozowanie kierunków owej transformacji możliwe jest jedynie przy uwzględnieniu sytuacji w innych sektorach gospodarki, ze szczególnym uwzględnieniem tych, z których branża bankowa czerpie inspirację.

 

Nasz kraj plasuje się w pierwszej lidze innowatorów branży bankowej. W jakim stopniu pozycja ta inspirowania jest zewnętrznymi wzorcami, i jakie obszary podlegają najsilniejszym przemianom wskutek ekspansji IT?

 

Polski sektor finansowy uchodzi za lidera nowoczesnych technologii w skali globalnej, jednak również on aktywnie wykorzystuje nowinki, pojawiające się w różnych segmentach rynku. Należy pamiętać o tym, że transformacja cyfrowa, która się dokonuje we współczesnym świecie, obejmuje nie tylko obszar produktowy i dystrybucyjny, ale dotyczy również potencjału branży bankowej i modelu organizacyjnego, którego zmiana uwzględnia rosnące znaczenie obszarów technologicznych w życiu każdej instytucji, nie tylko bankowej. Wśród tych obszarów kluczowe znaczenie ma user experience, czyli doświadczenie klientów innych sektorów korzystających z usług bankowych, które to doświadczenie przyczynia się do przenoszenia innowacji nie tylko pomiędzy poszczególnymi segmentami rynku, ale również pomiędzy biznesem a administracją publiczną.  – innowacyjności używanych przez klientów innych branż próba przeniesienia, pokazania ich względem sektora bankowego. Biorąc pod uwagę te wszystkie czynniki, nasuwa się przewrotne pytanie: czego banki mogą się uczyć od swoich klientów? To właśnie zdanie stanowić będzie motto jednej z sesji tegorocznego kongresu . Będzie to szansa, by poznać doświadczenia prelegentów z sektorów pozabankowych, którzy pokażą w jaki sposób w branżach innych niż bankowa używane są nowoczesne technologie, i w jaki sposób banki mogą czerpać inspiracje z tych innowacji. Być może dla niektórych podmiotów panel ten stanie się elementem inspiracji, innych z kolei może utwierdzić odnośnie zasadności wybranych rozwiązań. W każdym bądź razie będziemy się starali, by debata stanowiła element szerszego spojrzenia na innowacje, od których we współczesnej gospodarce nie ma odwrotu.

 

 

Rozmawiał Karol Jerzy Mórawski

 

 

 

 

 

 

IT@BANK 2018

15 listopada 2018 r., Hilton Warsaw Hotel and Convention Centre

www.aleBank.pl/itbank  #itbank

 

Komenatrze
Inne
Polecane
Profile firm z podobnej branży
newsrm.tv newsrm.tvPR / Marketing
Podstawowe informacje:
Osoba kontaktowa:


E-mail:
Adres:
Łukasz GrzelecWarszawa

Wiadomości firmowe

Znakomite czwarte miejsce Mateusza Gradeckiego w turnieju Pro Golf Tour Open Ocean 2019 w Maroku! Finanse
Znakomite czwarte miejsce Mateusza Gradeckiego w turnieju Pro Golf Tour Open Ocean 2019 w Maroku!
Polski Golfista jest na drugim miejscu w klasyfikacji generalnej profesjonalnego cyklu Pro Golf Tour! więcej
Transfer technologii za pośrednictwem klientów
Transfer technologii za pośrednictwem klientów
Rozmowa z Bartłomiejem Noconiem, członkiem Rady Programowej Kongresu IT@BANK 2018 więcej
Święto Programowania – 6 października rusza CodeWeek 2018!
Święto Programowania – 6 października rusza CodeWeek 2018!
Święto Programowania – 6 października rusza CodeWeek 2018! więcej
Mateusz Gradecki awansował na wyższy poziom europejskiego golfa!
Mateusz Gradecki awansował na wyższy poziom europejskiego golfa!
Mateusz Gradecki awansował na wyższy poziom europejskiego golfa! więcej
Na jeziorze Wigry rozegrano regaty żeglarskie o Puchar Prezesa F. M. FORTE S.A
Na jeziorze Wigry rozegrano regaty żeglarskie o Puchar Prezesa F. M. FORTE S.A
W dniach 25 i 26 sierpnia 2018 r. odbyły się 21. Otwarte Regaty Żeglarskie o Puchar Prezesa Fabryk Mebli FORTE S.A. zorganizowane przez Klub więcej