Profile firm
WARTA WARTAUbezpieczenia
Work Service Work ServiceUsługi
FLY.PL FLY.PLBiznes
Prudential PrudentialPR / Marketing
ManpowerGroup ManpowerGroupDoradztwo
GigaCon GigaConPR / Marketing
Faktorama FaktoramaBiznes
Siemens Finance Siemens FinancePR / Marketing
SII SIIFinanse
Finanse

EFL z nową ofertą oprogramowania DPS Software

2019.05.28 11:00
Autor:

EFL i DPS Software, wiodący dostawca usług doradczych i rozwiązań informatycznych, przygotowali specjalną ofertę leasingową „3 pierwsze raty 1 EUR” na oprogramowanie SOLIDWORKS, Solidcam, Alphacam, SWOOD oraz Sage. Leasing IT zyskuje na popularności, co potwierdzają ostatnie dane Związku Polskiego Leasingu. W 2018 roku w ten sposób zostały sfinansowane inwestycje IT o łącznej wartości ponad 966 mln zł, o blisko 10 proc. wyższej niż rok wcześniej. W porównaniu z rozwiniętymi rynkami europejskimi nadal jesteśmy jednak w ogonie Europy.

Leasing sprzętu IT w Polsce wciąż stanowi niewielki odsetek w portfelu branży leasingowej, choć z roku na rok jego udział zwiększa się. W całym 2018 roku stanowił 1,2 proc. rynku, rok wcześniej – 1,1 proc. Dla porównania, w wybranych rynkach europejskich jest to nawet 10-12 proc.

Wciąż niewielkie zaintersowanie finansowaniem sprzętu i oprogramowania IT wynika między innymi z nieświadomości polskich przedsiębiorców. Nadal brakuje im wiedzy, że leasingiem opócz samochodu czy maszyny można również sfinansować komputer, drukarkę czy serwery. Jeszcze słabiej wygląda wiedza dotycząca leasingu niematerialnych dóbr IT, jakimi są licencje czy oprogramowanie. W szczególności dotyczy to najmniejszych firm, które dopiero rozkręcają swój biznes i nie zawsze zdają sobie sprawę z tego, że zamiast sięgać do swoich portfeli, mogą większość inwestycji sfinansować leasingiem. Pozostałą gotówkę natomiast można przeznaczyć na inne cele, jak na przykład na rozwój pracowników – powiedział Tomasz Sprysak, Senior Relationship Manager Rynku Maszyn i Urządzeń w EFL.

Rynek IT jest ważnym obszarem działalności EFL. W 2018 roku leasingodawca sfinansował sprzęt o wartości niemal 100 mln zł i wypracował ponad 10-proc. udział w tym segmencie.

Oferta EFL i DPS Software to kolejny ukłon w stronę przedsiębiorców, którzy zamierzają zainwestować w oprogramowanie wspomagające projektowanie, produkcję, czy zarządzanie całym przedsiębiorstwem.

Od ponad 22 lat wspieramy przedsiębiorców w zakresie oprogramowania CAD/CAM/CAE/PDM, a od ubiegłego roku również ERP. Korzystanie z innowacyjnych i jednocześnie dobrych i sprawdzonych rozwiązań IT jest dla wielu firm elementem stanowiącym o ich przewadze konkurencyjnej  – podkreśla Paweł Dziadosz, Dyrektor Zarządzający DPS SoftwareDlatego, dostarczając oprogramowanie, zwracamy szczególną uwagę na dostosowanie naszej oferty do potrzeb i możliwości danego przedsiębiorstwa, bez względu na jego wielkość. Wspólnie z firmą EFL przygotowaliśmy propozycję zakupu rozwiazań programowych z naszego portfolio na warunkach finansowych, jakie do tej pory były osiągalne jedynie przy nabyciu środków trwałych.

 

Oferta „3 pierwsze raty 1 EUR”

  • Pierwsze 3 raty wynoszą 1 euro
  • Wpłata własna od 10%
  • Okres finansowania do 36 miesięcy
  • Elastyczny harmonogram spłat
  • Dostępne oprogramowanie: SOLIDWORKS, SolidCAM, Alphacam, SWOOD, Sage
  • Oferta ważna od 8 maja do 31 grudnia 2019 roku

Doradcy EFL, którzy specjalizują się w finansowaniu produktów IT, zapewniają profesjonalną obsługę klientów zainteresowanych nabyciem oprogramowania.

Komputer i serwer w leasingu

Za pośrednictwem leasingu IT przedsiębiorcy mogą uzyskać finansowanie na: oprogramowanie,  komputery, notebooki, serwery, drukarki, kopiarki, urządzenia wielofunkcyjne, skanery, projektory, urządzenia telewizyjne i radiotechniczne, aparaty cyfrowe, kasy fiskalne, UPS-y, centrale telefoniczne, serwery telekomunikacyjne czy sprzęt sieciowy. Istotnym faktem jest możliwość pozyskania środków unijnych potrzebnych w rozwoju działalności w e-usługach.

Komenatrze
Tagi: EFL
Polecane
Profile firm z podobnej branży
Open Finance Open FinanceFinanse
GTF GTFFinanse
EFL
Podstawowe informacje:


WWW:

efl.pl
EFL

Wiadomości firmowe

EFL umacnia swoją pozycję na rynku medycznym Finanse
EFL umacnia swoją pozycję na rynku medycznym
Lekarze, zgodnie ze specjalizacją, muszą w swoich gabinetach posiadać aparaty do badań EKG i USG, fotele i łóżka dla pacjentów. Niezbędne więcej
Branżowy Barometr EFL na III kwartał 2019
Branżowy Barometr EFL na III kwartał 2019
Firmy transportowe hamują, są w najgorszej sytuacji od prawie 5 lat. W lepszych nastrojach budownictwo i produkcja
W III kwartale br. więcej
Mikrofirmy w coraz słabszej kondycji. Obawiają się spowolnienia bardziej niż ich „więksi koledzy”
Mikrofirmy w coraz słabszej kondycji. Obawiają się spowolnienia bardziej niż ich „więksi koledzy”
Subindeks „Barometru EFL” dla mikrofirm na III kwartał br. wyniósł tylko 49,8 pkt. i był niższy aż o 5,8 pkt. w porównaniu do II więcej
Każda branża ma swój zestaw narzędzi finansowych. Transport, produkcja, handel i budownictwo najczęś
Każda branża ma swój zestaw narzędzi finansowych. Transport, produkcja, handel i budownictwo najczęś
Od początku realizacji pomiarów „Barometr EFL”, czyli od stycznia 2015 roku, zarządzający mikro, małym i średnim biznesem najczęściej więcej
Barometr EFL: zastój w inwestycjach MŚP już trzeci kwartał z rzędu
Barometr EFL: zastój w inwestycjach MŚP już trzeci kwartał z rzędu
Po wyraźnej poprawie nastrojów MŚP w ubiegłym kwartale, optymizm sektora się pogorszył. W III kwartale br. Barometr EFL , wskaźnik więcej