Profile firm
Gekoplast GekoplastPrzemysł
OS3 Sp z o.o. OS3 Sp z o.o.PR / Marketing
JJ Communications JJ CommunicationsPR / Marketing
RWE RWEEnergetyka
CrowdConnect.pl CrowdConnect.plInwestycje
Netia NetiaTelekomunikacja
PayPal PayPalFinanse
HH City Festival HH City FestivalOrganizacje
Forum Ekonomiczne Forum EkonomiczneOrganizacje
Finanse

EFL z nową ofertą oprogramowania DPS Software

2019.05.28 11:00
Autor:

EFL i DPS Software, wiodący dostawca usług doradczych i rozwiązań informatycznych, przygotowali specjalną ofertę leasingową „3 pierwsze raty 1 EUR” na oprogramowanie SOLIDWORKS, Solidcam, Alphacam, SWOOD oraz Sage. Leasing IT zyskuje na popularności, co potwierdzają ostatnie dane Związku Polskiego Leasingu. W 2018 roku w ten sposób zostały sfinansowane inwestycje IT o łącznej wartości ponad 966 mln zł, o blisko 10 proc. wyższej niż rok wcześniej. W porównaniu z rozwiniętymi rynkami europejskimi nadal jesteśmy jednak w ogonie Europy.

Leasing sprzętu IT w Polsce wciąż stanowi niewielki odsetek w portfelu branży leasingowej, choć z roku na rok jego udział zwiększa się. W całym 2018 roku stanowił 1,2 proc. rynku, rok wcześniej – 1,1 proc. Dla porównania, w wybranych rynkach europejskich jest to nawet 10-12 proc.

Wciąż niewielkie zaintersowanie finansowaniem sprzętu i oprogramowania IT wynika między innymi z nieświadomości polskich przedsiębiorców. Nadal brakuje im wiedzy, że leasingiem opócz samochodu czy maszyny można również sfinansować komputer, drukarkę czy serwery. Jeszcze słabiej wygląda wiedza dotycząca leasingu niematerialnych dóbr IT, jakimi są licencje czy oprogramowanie. W szczególności dotyczy to najmniejszych firm, które dopiero rozkręcają swój biznes i nie zawsze zdają sobie sprawę z tego, że zamiast sięgać do swoich portfeli, mogą większość inwestycji sfinansować leasingiem. Pozostałą gotówkę natomiast można przeznaczyć na inne cele, jak na przykład na rozwój pracowników – powiedział Tomasz Sprysak, Senior Relationship Manager Rynku Maszyn i Urządzeń w EFL.

Rynek IT jest ważnym obszarem działalności EFL. W 2018 roku leasingodawca sfinansował sprzęt o wartości niemal 100 mln zł i wypracował ponad 10-proc. udział w tym segmencie.

Oferta EFL i DPS Software to kolejny ukłon w stronę przedsiębiorców, którzy zamierzają zainwestować w oprogramowanie wspomagające projektowanie, produkcję, czy zarządzanie całym przedsiębiorstwem.

Od ponad 22 lat wspieramy przedsiębiorców w zakresie oprogramowania CAD/CAM/CAE/PDM, a od ubiegłego roku również ERP. Korzystanie z innowacyjnych i jednocześnie dobrych i sprawdzonych rozwiązań IT jest dla wielu firm elementem stanowiącym o ich przewadze konkurencyjnej  – podkreśla Paweł Dziadosz, Dyrektor Zarządzający DPS SoftwareDlatego, dostarczając oprogramowanie, zwracamy szczególną uwagę na dostosowanie naszej oferty do potrzeb i możliwości danego przedsiębiorstwa, bez względu na jego wielkość. Wspólnie z firmą EFL przygotowaliśmy propozycję zakupu rozwiazań programowych z naszego portfolio na warunkach finansowych, jakie do tej pory były osiągalne jedynie przy nabyciu środków trwałych.

 

Oferta „3 pierwsze raty 1 EUR”

  • Pierwsze 3 raty wynoszą 1 euro
  • Wpłata własna od 10%
  • Okres finansowania do 36 miesięcy
  • Elastyczny harmonogram spłat
  • Dostępne oprogramowanie: SOLIDWORKS, SolidCAM, Alphacam, SWOOD, Sage
  • Oferta ważna od 8 maja do 31 grudnia 2019 roku

Doradcy EFL, którzy specjalizują się w finansowaniu produktów IT, zapewniają profesjonalną obsługę klientów zainteresowanych nabyciem oprogramowania.

Komputer i serwer w leasingu

Za pośrednictwem leasingu IT przedsiębiorcy mogą uzyskać finansowanie na: oprogramowanie,  komputery, notebooki, serwery, drukarki, kopiarki, urządzenia wielofunkcyjne, skanery, projektory, urządzenia telewizyjne i radiotechniczne, aparaty cyfrowe, kasy fiskalne, UPS-y, centrale telefoniczne, serwery telekomunikacyjne czy sprzęt sieciowy. Istotnym faktem jest możliwość pozyskania środków unijnych potrzebnych w rozwoju działalności w e-usługach.

Komenatrze
Tagi: EFL
Polecane
Profile firm z podobnej branży
Open Finance Open FinanceFinanse
GTF GTFFinanse
EFL
Podstawowe informacje:


WWW:

efl.pl
EFL

Wiadomości firmowe

Klienci doceniają reputację EFL Finanse
Klienci doceniają reputację EFL
EFL jako jedyna firma z branży finansowej w Polsce otrzymała tytuł Firmy Wysokiej Reputacji. Leasingodawca otrzymał takie wyróżnienie już więcej
Biznes na plaży w leasingu! TOP5 propozycji, dzięki którym zarobisz w wakacje
Biznes na plaży w leasingu! TOP5 propozycji, dzięki którym zarobisz w wakacje
Plaża, woda, słońce i… własny biznes? To marzenie wielu osób, które można zrealizować dzięki leasingowi. Korzysta z niego już co druga więcej
Eurofactor Polska: faktoring młodszym bratem leasingu. Rynek będzie rósł w dwucyfrowym tempie
Eurofactor Polska: faktoring młodszym bratem leasingu. Rynek będzie rósł w dwucyfrowym tempie
W II kwartale br. 7,5 proc. przedsiębiorców z sektora MŚP wskazało, że do finansowania swojej działalności korzysta z faktoringu – wynika więcej
EFL z nową ofertą oprogramowania DPS Software
EFL z nową ofertą oprogramowania DPS Software
EFL i DPS Software, wiodący dostawca usług doradczych i rozwiązań informatycznych, przygotowali specjalną ofertę leasingową „3 pierwsze więcej
EFL: Finansowy portret MŚP w II kwartale 2019
EFL: Finansowy portret MŚP w II kwartale 2019
Leasing pozostaje zewnętrznym narzędziem finansowym pierwszego wyboru dla MŚP w Polsce
Ponad połowa mikro, małych i średnich firm w więcej