Profile firm
PGE PGEEnergetyka
EPSON POLSKA EPSON POLSKAElektronika
Pneumat System Pneumat SystemPrzemysł
Deli Catering Deli CateringPR / Marketing
CINKCIARZ.PL CINKCIARZ.PLFinanse

EFL uruchomił ofertę finansowania dla przedsiębiorczych kobiet

2019.09.02 11:00
Autor:

1 na 4 firmy, które skorzystały w 2018 roku z finansowania EFL, jest zarządzana przez kobietę. Leasingodawca w tym roku chce zwiększyć tę liczbę i skłonić jeszcze większą liczbę pań do inwestowania we własną działalność. W związku z tym we współpracy z Europejskim Bankiem Inwestycyjnym przygotował ofertę Nowego Leasingu Europejskiego skierowaną w szczególności do przedsiębiorczych kobiet.

Nowy Leasing Europejski to program finansowania przygotowany na bazie znanej już klientom EFL oferty Leasingu Europejskiego.  Został on stworzony w oparciu o uzyskane od międzynarodowych instytucji finansowych niskooprocentowane kredyty i wyróżnia się niższymi od standardowej oferty kosztami oferty leasingowej. 

- Obserwujemy znaczący wzrost udziału Leasingu Europejskiego w ogólnej sprzedaży finansowania EFL. Jednak chcieliśmy pójść krok dalej i przygotowaliśmy wspólnie z Europejskim Bankiem Inwestycyjnym ofertę skierowaną w szczególności dla przedsiębiorczych kobiet. Jak wynika z naszych wewnętrznych danych, skłonność inwestycyjna kobiet prowadzących działalność gospodarczą jest coraz większa. Jestem pewny, że nasza propozycja skłoni jeszcze większą liczbę kobiet do inwestowania we własną działalność – powiedział Radosław Woźniak, wiceprezes EFL.

Nowy Leasing Europejski jest skierowany do dwóch grup klientów. Przede wszystkim do mikro, małych i średnich firm, których właścicielami są kobiety. Mogą one uzyskać atrakcyjne finansowanie wszystkich środków trwałych potrzebnych do prowadzenia biznesu. Główną korzyścią jest niższy koszt leasingu o 0,25 proc. W przypadku finansowania nowych samochodów osobowych lub dostawczych Europejski Bank Inwestycyjny postawił na ekologię. Każde auto (z wyjątkiem aut używanych), które będzie przedmiotem umowy, musi spełniać określone normy maksymalnego poziomu emisji dwutlenku węgla.

Z oferty Nowy Leasing Europejski mogą skorzystać również pozostali klienci, z tym że mogą w ten sposób wyleasingować maszyny budowlane, wózki widłowe, maszyny do obróbki tworzyw sztucznych i metali. 

Maksymalna  wartość finansowanego środka trwałego wynosi 12,5 mln euro. Minimalna długość trwania kontraktu wynosi 24 miesiące. Program potrwa do 31 października br.

EBI od wielu lat ułatwia dostęp do finansowania dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw w państwach członkowskich Unii Europejskiej. Tegoroczna współpraca z EFL dotyczy realizowanego przez EBI „Programu wsparcia dla wyrównywania szans płci w biznesie”.

Współpraca EFL z Międzynarodowymi Instytucjami Finansowymi ma długoletnią tradycję. Początki współpracy sięgają początku dwudziestego pierwszego wieku, kiedy to EFL zawarł trzymowy z Europejskim Bankiem Odbudowy i Rozwoju (EBOR) w ramach projektów wspomagających rozwój sektora MŚP. W 2004 roku, podpisana została duża umowa z Bankiem Rozwoju Rady Europy (CEB). Od 2005 roku firma współpracuje z Europejskim Bankiem Inwestycyjnym (EBI). W ramach międzynarodowej współpracy, EFL w ciągu 18 lat pozyskał łącznie ponad 2 mld euro (2122 mln euro). W tym z EBI 1237 mln euro, EBOR 145 mln euro i z CEB 740 mln euro.

Komenatrze
Polecane
Profile firm z podobnej branży
Open Finance Open FinanceFinanse
GTF GTFFinanse
EFL
Podstawowe informacje:


WWW:

efl.pl
EFL

Wiadomości firmowe

Rynek leasingu: topnieje przewaga maszyn rolniczych na budowlanymi. EFL umacnia się w budownictwie Finanse
Rynek leasingu: topnieje przewaga maszyn rolniczych na budowlanymi. EFL umacnia się w budownictwie
Z ostatnich danych Związku Polskiego Leasingu wynika, że od stycznia do czerwca 2019 roku firmy leasingowe sfinansowały maszyny budowlane o więcej
EFL uruchomił ofertę finansowania dla przedsiębiorczych kobiet
EFL uruchomił ofertę finansowania dla przedsiębiorczych kobiet
1 na 4 firmy, które skorzystały w 2018 roku z finansowania EFL, jest zarządzana przez kobietę. Leasingodawca w tym roku chce zwiększyć tę więcej
Brak pracowników może pogorszyć kondycję 66 proc. firm z sektora MŚP
Brak pracowników może pogorszyć kondycję 66 proc. firm z sektora MŚP
Z Barometru EFL wynika, że grupa mikro, małych i średnich firm, które obawiają się pogorszenia swojej sytuacji z powodu braku pracowników, więcej
EFL umacnia swoją pozycję na rynku medycznym
EFL umacnia swoją pozycję na rynku medycznym
Lekarze, zgodnie ze specjalizacją, muszą w swoich gabinetach posiadać aparaty do badań EKG i USG, fotele i łóżka dla pacjentów. Niezbędne więcej
Branżowy Barometr EFL na III kwartał 2019
Branżowy Barometr EFL na III kwartał 2019
Firmy transportowe hamują, są w najgorszej sytuacji od prawie 5 lat. W lepszych nastrojach budownictwo i produkcja
W III kwartale br. więcej