Profile firm
WHC WHCOrganizacje
Pelion S.A. Pelion S.A.Ochrona Zdrowia
SAP SAPIT
Deloitte DeloitteDoradztwo
Play PlayTelekomunikacja
Zacznij.biz Zacznij.bizOrganizacje
Oras OrasBiznes
Nokaut.pl Nokaut.pl Handel
Ingenico IngenicoBiznes
HSBC HSBCBanki
AEC AECTransport

EFL uruchomił ofertę finansowania dla przedsiębiorczych kobiet

2019.09.02 11:00
Autor:

1 na 4 firmy, które skorzystały w 2018 roku z finansowania EFL, jest zarządzana przez kobietę. Leasingodawca w tym roku chce zwiększyć tę liczbę i skłonić jeszcze większą liczbę pań do inwestowania we własną działalność. W związku z tym we współpracy z Europejskim Bankiem Inwestycyjnym przygotował ofertę Nowego Leasingu Europejskiego skierowaną w szczególności do przedsiębiorczych kobiet.

Nowy Leasing Europejski to program finansowania przygotowany na bazie znanej już klientom EFL oferty Leasingu Europejskiego.  Został on stworzony w oparciu o uzyskane od międzynarodowych instytucji finansowych niskooprocentowane kredyty i wyróżnia się niższymi od standardowej oferty kosztami oferty leasingowej. 

- Obserwujemy znaczący wzrost udziału Leasingu Europejskiego w ogólnej sprzedaży finansowania EFL. Jednak chcieliśmy pójść krok dalej i przygotowaliśmy wspólnie z Europejskim Bankiem Inwestycyjnym ofertę skierowaną w szczególności dla przedsiębiorczych kobiet. Jak wynika z naszych wewnętrznych danych, skłonność inwestycyjna kobiet prowadzących działalność gospodarczą jest coraz większa. Jestem pewny, że nasza propozycja skłoni jeszcze większą liczbę kobiet do inwestowania we własną działalność – powiedział Radosław Woźniak, wiceprezes EFL.

Nowy Leasing Europejski jest skierowany do dwóch grup klientów. Przede wszystkim do mikro, małych i średnich firm, których właścicielami są kobiety. Mogą one uzyskać atrakcyjne finansowanie wszystkich środków trwałych potrzebnych do prowadzenia biznesu. Główną korzyścią jest niższy koszt leasingu o 0,25 proc. W przypadku finansowania nowych samochodów osobowych lub dostawczych Europejski Bank Inwestycyjny postawił na ekologię. Każde auto (z wyjątkiem aut używanych), które będzie przedmiotem umowy, musi spełniać określone normy maksymalnego poziomu emisji dwutlenku węgla.

Z oferty Nowy Leasing Europejski mogą skorzystać również pozostali klienci, z tym że mogą w ten sposób wyleasingować maszyny budowlane, wózki widłowe, maszyny do obróbki tworzyw sztucznych i metali. 

Maksymalna  wartość finansowanego środka trwałego wynosi 12,5 mln euro. Minimalna długość trwania kontraktu wynosi 24 miesiące. Program potrwa do 31 października br.

EBI od wielu lat ułatwia dostęp do finansowania dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw w państwach członkowskich Unii Europejskiej. Tegoroczna współpraca z EFL dotyczy realizowanego przez EBI „Programu wsparcia dla wyrównywania szans płci w biznesie”.

Współpraca EFL z Międzynarodowymi Instytucjami Finansowymi ma długoletnią tradycję. Początki współpracy sięgają początku dwudziestego pierwszego wieku, kiedy to EFL zawarł trzymowy z Europejskim Bankiem Odbudowy i Rozwoju (EBOR) w ramach projektów wspomagających rozwój sektora MŚP. W 2004 roku, podpisana została duża umowa z Bankiem Rozwoju Rady Europy (CEB). Od 2005 roku firma współpracuje z Europejskim Bankiem Inwestycyjnym (EBI). W ramach międzynarodowej współpracy, EFL w ciągu 18 lat pozyskał łącznie ponad 2 mld euro (2122 mln euro). W tym z EBI 1237 mln euro, EBOR 145 mln euro i z CEB 740 mln euro.

Komenatrze
Polecane
Profile firm z podobnej branży
Open Finance Open FinanceFinanse
GTF GTFFinanse
EFL
Podstawowe informacje:


WWW:

efl.pl
EFL

Wiadomości firmowe

Łagodna zima da zarobić hotelom i restauracjom? HoReCa szykuje się na dobry sezon w 2020 roku Finanse
Łagodna zima da zarobić hotelom i restauracjom? HoReCa szykuje się na dobry sezon w 2020 roku
Po najsłabszym w historii pomiarów Barometr EFL ostatnim kwartale ubiegłego roku, hotelarze i restauratorzy rozpoczynają 2020 rok z dużo więcej
DBK Rental - strategiczna współpraca EFL i Grupy DBK
DBK Rental - strategiczna współpraca EFL i Grupy DBK
Europejski Fundusz Leasingowy S.A. (EFL) został strategicznym partnerem Grupy DBK. Umowa inicjująca proces nabycia 70% udziałów w HAMA Polska więcej
Polskie MŚP nie wiedzą, jak, i nie mają, za co prowadzić działań CSR
Polskie MŚP nie wiedzą, jak, i nie mają, za co prowadzić działań CSR
Polskie firmy z sektora MŚP, które chcą angażować się w działania CSR, z jednej strony obawiają się barier, z drugiej widzą wymierne więcej
Najmniejsze firmy w największych kłopotach. Są w najgorszej kondycji od 5 lat
Najmniejsze firmy w największych kłopotach. Są w najgorszej kondycji od 5 lat
W I kwartale 2020 subindeks Barometru EFL dla mikroprzedsiębiorców już po raz trzeci spadł, co pogłębiło rekordowo niski poziom w tej więcej
Ruszą nowe inwestycje w MŚP? W 2020 roku planuje je dwa razy więcej firm niż w 2019
Ruszą nowe inwestycje w MŚP? W 2020 roku planuje je dwa razy więcej firm niż w 2019
Pierwszy w 2020 roku pomiar Barometru EFL wskazuje, że wciąż utrzymują się pesymistyczne nastroje wśród przedstawicieli sektora MŚP. więcej