Profile firm
KREZUS SA KREZUS SAEnergetyka
Henkel Henkel PR / Marketing
Consus S.A. Consus S.A.Energetyka
Lockheed Martin Lockheed MartinPrzemysł
EEC EECOrganizacje
Willa Diana Willa DianaTurystyka
Dompress.pl Dompress.plBudownictwo
Extradom.pl Extradom.plBudownictwo
Budownictwo

J.W. Construction zbuduje w Szczecinie centrum logistyczne

2019.01.09 15:01
Autor:

Park Logistyczny to nowa inwestycja J.W Construction Holding S.A w Szczecinie. Kompleks biurowo-magazynowy docelowo będzie składać się z 3 obiektów o łącznej powierzchni około 80 tys. mkw. Nowoczesna konstrukcja hal magazynowych pozwoli na wykorzystanie różnorodnych technologii składowania i planowania procesu dystrybucji towarów.

Park będzie znajdować się w północnej części Szczecina, w rejonie ulic Druckiego-Lubeckiego i ks. Wacława Blizińskiego, w odległości 10 km od centrum miasta oraz 50  km od lotniska w Goleniowie. Atutem tej lokalizacji jest także bliskość granicy polsko-niemieckiej i dostęp do autostrady A6 prowadzącej do Berlina. Czyni to Szczecin atrakcyjnym regionem dla najemców obsługujących kraje Europy Zachodniej.

Polska gospodarka wciąż rozwija się średnio w tempie ponad 5% w skali roku. Jej szybki wzrost przekłada się z kolei na zapotrzebowanie na centra logistyczne. – Bacznie obserwujemy rynek logistyczny i jego dynamiczny rozwój, dlatego zdecydowaliśmy się zdywersyfikować naszą działalność deweloperską o ten sektor – mówi Małgorzata Ostrowska, członek zarządu J.W. Construction Holding S.A.

Dla wielu firm istotna jest bliska odległość do zachodnich sąsiadów Polski, gdyż prawie jedna trzecia polskich towarów eksportowana jest do Niemiec. To jeden z głównych powodów zlokalizowana inwestycji w Szczecinie, który obecnie jest jednym z najdynamiczniej rozwijających się miast w Zachodniej Polsce. Spółka J.W. Construction w Szczecinie prowadzi między innymi hotel Dana, jest też inwestorem i wykonawcą Hanza Tower – najwyższego obiektu apartamentowo-usługowego pomiędzy Berlinem a Warszawą.

Obecnie wystąpiliśmy o warunki zabudowy, pozwolenia na budowę spodziewamy się na przełomie I i II kwartału 2019 roku, wkrótce po jego otrzymaniu rozpoczniemy budowę pierwszej hali. W miarę sukcesów w komercjalizacji będziemy stawiać kolejne – docelowo planujemy stworzenie trzech obiektów magazynowych. Realizując je, chcemy być otwarci na rynek oraz potrzeby klienta, również lokalnego – dodaje Małgorzata Ostrowska.

Park Logistyczny, podobnie jak inne tego typu obiekty, zostanie skomercjalizowany przez firmy zarówno o kapitale rodzimym, jak i zagranicznym. Warto dodać, że ceny użytkowania powierzchni magazynowych w Polsce są wciąż konkurencyjne względem zachodnich stawek.

Zakończenie budowy pierwszej hali Parku Logistycznego planowane jest na koniec 2019 roku.

*****

O J. W. Construction Holding SA:

J.W. Construction Holding SA – jeden z największych polskich deweloperów mieszkaniowych, notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych od 2007 r.  Obecny w Warszawie, Katowicach, Łodzi, Poznaniu, Krakowie, Gdyni i Szczecinie a także za granicą. Jeden z liderów na stołecznym rynku mieszkaniowym, gdzie prowadzi działalność od 1993 r. Laureat wielu nagród i wyróżnień  (m. in. Deweloper Roku 2015, QI order – zarządzanie najwyższej jakości, Laur Konsumenta, Top Marka 2011, Polski Herkules 2011), zwycięzca opracowanego przez Eurobuild CEE rankingu największych deweloperów w Europie Środkowej i Wschodniej. Generalny wykonawca większości własnych inwestycji. Aktywny także na rynku nieruchomości komercyjnych i luksusowych, m.in. jako właściciel i operator sieci Hoteli 500. 

Komenatrze
Profile firm z podobnej branży
Podstawowe informacje:
Wiadomości firmowe

Nowe technologie w służbie bezpieczeństwa łańcucha dostaw Budownictwo
Nowe technologie w służbie bezpieczeństwa łańcucha dostaw
Branża transportowo-logistyczna na co dzień mierzy się z szeregiem problemów i wyzwań. Do najważniejszych należy z pewnością zapewnienie więcej
J.W. Construction zbuduje w Szczecinie centrum logistyczne
J.W. Construction zbuduje w Szczecinie centrum logistyczne
Park Logistyczny to nowa inwestycja J.W Construction Holding S.A w Szczecinie. Kompleks biurowo-magazynowy docelowo będzie składać się z 3 więcej
Osiedle Zielona Dolina II oddane do użytkowania
Osiedle Zielona Dolina II oddane do użytkowania

Pierwsi klienci mogą już odbierać klucze do mieszkań na białołęckim osiedlu Zielona Dolina II. W sprzedaży pozostało już tylko więcej
Blondynki czy feministki? Odważne zdjęcia na aukcji
Blondynki czy feministki? Odważne zdjęcia na aukcji
10 grudnia na licytację w warszawskim domu aukcyjnym Libra wystawione zostaną jedne z najbardziej prowokacyjnych prac z rynku fotografii - więcej
Jak technologia może nam pomóc w te upalne dni?
Jak technologia może nam pomóc w te upalne dni?
Temperatura doskwiera? Żar leje się z nieba? Masz ochotę zamieszkać we własnej lodówce? więcej