Profile firm
OTCF OTCFPR / Marketing
Idea Bank Idea BankBanki
Trivago.pl Trivago.plTurystyka
infoPraca infoPracaUsługi
Gekoplast GekoplastPrzemysł

Podkarpacki Bank Spółdzielczy wprowadza przelewy natychmiastowe Express Elixir

2015.08.20 00:00
Autor:

Klienci Podkarpackiego Banku Spółdzielczego mogą już korzystać z przelewów realizowanych w obsługiwanym przez KIR systemie Express Elixir. System umożliwia przesyłanie pieniędzy, pomiędzy kontami prowadzonymi w różnych bankach, w czasie liczonym w sekundach. Usługa dostępna jest przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu - także w dni wolne od pracy - zarówno dla osób indywidualnych, jak i przedsiębiorców.

 

Jak wynika z tegorocznego badania wizerunku sektora bankowego, zrealizowanego dla Związku Banków Polskich i KIR przez TNS Polska, co trzeci klient banku za najważniejszą cechę przelewu uznaje szybkość jego realizacji. Podkarpacki Bank Spółdzielczy postanowił wyjść naprzeciw tym oczekiwaniom. - Szczycimy się doświadczeniem wynikającym z ponad 140-letniej historii. Stabilny fundament kompetencyjny pozwala nam efektywnie budować i rozwijać konkurencyjne portfolio produktów. Stawiamy na innowacyjne rozwiązania. Jesteśmy nowoczesną instytucją finansową, w której priorytetem działalności jest zadowolenie klientów - mówi Lesław Wojtas, prezes Zarządu Podkarpackiego Banku Spółdzielczego.

 

Płatności natychmiastowe obecne są na polskim rynku usług bankowych nieco ponad trzy lata. Ich liczba i wartość rośnie z miesiąca na miesiąc. W ciągu pierwszych siedmiu miesięcy 2015 r. klienci banków zlecili w systemie Express Elixir ponad 815 tys. przelewów o łącznej wartości 3,6 mld zł.

 

Zdaniem Michała Szymańskiego, wiceprezesa Zarządu KIR, przelewy natychmiastowe należą do rozwiązań dopasowanych do stylu życia współczesnego konsumenta, dla którego naturalne jest płynne poruszanie się na granicy świata realnego i wirtualnego. - Klient banku obecny jest dziś głównie w kanałach elektronicznych, znacznie mniej w oddziale. Chętnie korzysta z innowacyjnych produktów bankowych i docenia ich możliwości. Stąd Express Elixir staje się ważną alternatywą dla standardowych przelewów przede wszystkim dlatego, że pozwala na pełną kontrolę momentu realizacji transakcji. Korzystanie z tej usługi nie ogranicza się do przypadków, kiedy niezbędne jest szybkie uregulowanie należności, choć jest wtedy bardzo docenianym „kołem ratunkowym” - podkreśla Michał Szymański.

 

***

Informacja o badaniu:
Badanie “Wizerunek polskiego sektora bankowego” zrealizowane zostało w marcu 2015 r. w ramach cyklicznego wielotematycznego badania Omnibus, przeprowadzanego przez TNS Polska na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie Polaków w wieku 15+. Liczebność próby (N=998).

Komenatrze
Polecane
Profile firm z podobnej branży
Saxo Bank Saxo BankBanki
mBank mBankBanki
PKO BP PKO BPBanki
Podstawowe informacje:
Osoba kontaktowa:


E-mail:
:
WWW:
Anna Olszewska


(+ 48 22) 545 53 60
www.kir.pl

Wiadomości firmowe

Bank Spółdzielczy w Lubawie wprowadza przelewy natychmiastowe Express Elixir Banki
Bank Spółdzielczy w Lubawie wprowadza przelewy natychmiastowe Express Elixir
Od 1 marca br. Bank Spółdzielczy w Lubawie udostępnia swoim klientom przelewy natychmiastowe. To kolejny bank z Grupy BPS, który wprowadził więcej
Podkarpacki Bank Spółdzielczy wprowadza przelewy natychmiastowe Express Elixir
Podkarpacki Bank Spółdzielczy wprowadza przelewy natychmiastowe Express Elixir
Klienci Podkarpackiego Banku Spółdzielczego mogą już korzystać z przelewów realizowanych w obsługiwanym przez KIR systemie Express Elixir. więcej