loader

Finanse i inwestycje w nowych czasach

Jaka będzie przyszłość usług finansowych i inwestycyjnych? Jak widzą to uczestnicy rynku? Jak oceniają zachowania klientów? Na te i inne pytania odpowiadali goście debaty zorganizowanej przez World Business Bridge Polska przy współpracy z Akademią Ekonomiczno-Humanistyczną w Warszawie.

 

Przyszłość usług finansowych i inwestycyjnych po pandemii nie jest jasna. Można być i optymistą i pesymistą. Łatwiej udzielać kredytów, pożyczek, trudniej przekonać do inwestowania. Jaki jest ten nowy początek po izolacji.

W debacie wzięli udział Grzegorz Szulik, prezes Provema, Paweł Kruszyński, członek zarządu Grupy Assay, Emil Andryszczyk, dyrektor Departament Informatyki i Telekomunikacji Bank Ochrony Środowiska S.A. oraz Krzysztof Wantoła, prezes San Aero

 

Wszyscy uczestnicy byli zgodni, że usługi finansowe zdominowane zostaną przez on-line. Grzegorz Szulik, prezes Provema: „Przeniesienie bankowości do internetu to dopiero pierwszy krok. Obecnie doradztwo finansowe jest domeną innowacyjnych przedsiębiorstw z sektora technologii finansowych. Tworzą one produkty, które nie mogłyby powstać w tradycyjnych bankach. Zajmują się pożyczkami konsumenckimi, strategiami inwestycyjnymi, międzynarodowymi rynkami kapitałowymi, rynkami walutowymi, kryptowalutami i technologią blockchain, a także finansami rodzinnymi. Usługi finansowe są dostępne przez aplikacje i platformy internetowe, co ogranicza koszty obsługi i zwiększa wachlarz dostępnych produktów”

1 2

Dekoracyjna ikona taśmy filmowej Zobacz wideo
O autorze