Profile firm
ManpowerGroup ManpowerGroupDoradztwo
GigaCon GigaConPR / Marketing
Faktorama FaktoramaBiznes
Siemens Finance Siemens FinancePR / Marketing
SII SIIFinanse
HAWE S.A., HAWE S.A., Telekomunikacja
Telmon TelmonUsługi
BIBUS MENOS BIBUS MENOSPrzemysł

Billon

O Billonie:

Czy możliwe jest życie bez konta w banku, karty kredytowej, a nawet gotówki? Twórcy aplikacji Billon uważają, że tak i proponują przejście na cyfrową gotówkę. Polski projekt ma szansę zrewolucjonizować globalny obrót pieniędzmi łącząc potencjał idei 'blockchain' oraz narodowych walut. Billon jest bankową platformą technologiczną, która eliminuje wysokie koszty prowadzenia indywidualnych rachunków rozliczeniowych klientów (tzw. ROR'ów) oraz platformą transakcyjną, która eliminuje wysokie koszty obrotu niegotówkowego.

Billon wprowadza nowe możliwości w świecie mikropłatności (w grach, blogach, vlogach, mediach elektronicznych) oraz daje dostęp do cyfrowej gospodarki tym, którzy wcześniej byli z niej wykluczeni z racji braku konta lub karty. Billon jest rozwiązaniem zarówno dla tych, którzy chcą zrezygnować z drogiego konta bankowego, jak i dla tych, którzy go w ogóle nie mają. Pierwszymi klientami są pracodawcy wypłacający wynagrodzenie swoim internetowym pracownikom. Na świecie 2 miliardy dorosłych nie posiada konta bankowego, w Polsce co piąty dorosły nie ma konta, a wśród nastolatków tylko 5% ma konto.

Czym Billon różni się od rozwiązań obecnie istniejących na rynku? O ile dostępne aplikacje to nakładki na istniejące karty i konta bankowe, o tyle Billon to nowa architektura systemów bankowych. Billon to aplikacja z cyfrowymi złotówkami, czyli realnymi pieniędzmi, które nie muszą być przechowywane w banku. Cyfrowa gotówka, dokładnie tak jak papierowa, umożliwia przekazywanie pieniędzy bezpośrednio pomiędzy użytkownikami (ang. peer-to-peer). Transakcja jest ostateczna, tzn. pieniądze nie krążą w systemie pomiędzy bankami, tylko od razu pojawiają się w aplikacji na telefonie lub komputerze np. sprzedającego. Pieniądze są zabezpieczone i gwarantowane przez bank wydawcę.

W Polsce obrót cyfrową gotówką jest możliwy dzięki zmianie prawa unijnego i polskiego. Jest regulowany przez dyrektywę Unii Europejskiej o pieniądzu elektronicznym (E-Money) z 2009 roku.

Ostatnio dodane
Podstawowe informacje:


:

22 565 48 86

Wiadomości firmowe

Izrael – nowa Dolina Krzemowa dla polskich firm?
Billon – polska technologia do obrotu cyfrowym pieniądzem odniosła sukces podczas konkursu Citibank Mobile Challenge w Izraelu na najbardziej więcej