Profile firm
Bright Agency Bright AgencyPR / Marketing
Nestmedic NestmedicOchrona Zdrowia
impact CEE impact CEEOrganizacje
Technologie

Co musisz wiedzieć, kupując sejf?

2015.11.30 14:00
Autor:

Sejfy są przydatnymi i funkcjonalnymi urządzeniami, przeznaczonymi do domu i biura. Na rynku stale rośnie ich oferta, tak by każdy mógł znaleźć dopasowany do swoich potrzeb model. Żeby wybrać odpowiedni sejf, warto przygotować się do zakupu i poznać opinie ekspertów, które pomogą w doborze najlepszego urządzenia.

Czy potrzebuję sejfu?

Sejfy zazwyczaj kojarzone są z zabezpieczaniem mienia przed kradzieżą, zniszczeniem lub dostaniem się w niepowołane ręce. Niektórzy mogą stwierdzić, że nie posiadają przecież zbyt cennych przedmiotów, które warto byłoby przechowywać w sejfie. Coraz częściej jednak w ocenie przydatności sejfów na pierwszy plan wysuwają się też inne funkcjonalności.

Dzięki sejfowi z łatwością utrzymamy na przykład porządek w dokumentacji, w jednym miejscu zgromadzimy ważne dla nas przedmioty i zawsze będziemy wiedzieli, gdzie jest paszport lub zapasowe kluczyki do auta - wyjaśnia Wojciech Tyburski, Dyrektor Handlowy Konsmetal. W sejfie możemy schować też rodzinne pamiątki lub akty notarialne – dodaje.

 

Jaki sejf wybrać?

Wybierając konkretny model, pod uwagę należy wziąć kilka czynników.

 

Rozmiar sejfu. Zwykle charakteryzuje się je podając wysokość, szerokość i głębokość oraz określoną w litrach pojemność. Rozmiar należy dobrać w zależności od tego, co zamierzamy w sejfie przechowywać. Jeśli będą to drobiazgi, takie jak paszport, zapasowe kluczyki i biżuteria, wystarczy małe urządzenie, np. ML45. Jeśli jednak sejf ma skrywać ważne umowy, know how lub pełną dokumentację naszej firmy, lepiej wybrać bardziej pojemny model.

 

Lokalizacja. Już na etapie wyboru sejfu należy zdecydować, gdzie go umieścimy. W ofercie znajdziemy urządzenia wolnostojące oraz takie, które możemy schować w meblach. Osobną kategorię stanowią sejfy do montażu w ścianie. Miejsce montażu jest także pochodną rozmiaru. Jeśli chcemy mieć sejf pod ręką w trakcie pracy, najlepiej umieścić pod biurkiem model ML67. Jeśli natomiast sejf ma zmieścić się do nocnej szafki wybieramy zdecydowanie mniejszy rozmiar, np. ML 45.

Każdy sejf wymaga zakotwienia do podłoża, które uniemożliwia jego późniejsze przeniesienie, dlatego decyzja o wyborze miejsca musi być z góry przemyślana – zaznacza Wojciech Tyburski.  

Zawartość sejfu. Producenci podpowiadają, co można schować w danym urządzeniu, np. ile segregatorów się w nim zmieści.

Na rynku znajdziemy też modele dedykowane określonej zawartości. Przykładem może być seria Koliber Laptop, zalecana do przechowywania komputerów przenośnych. Osobną kategorię stanowią też sejfy na broń – wyjaśnia Wojciech Tyburski.

 

Sprawdź koniecznie:

Każdy dostępny na rynku sejf posiada certyfikat, potwierdzający jego zgodność z restrykcyjnymi normami europejskimi. Świadczy on o klasie odporności na włamanie, która przekłada się na limity wartości pieniężnych, jakie można schować w sejfie. Zakup urządzenia z certyfikatem o odpowiedniej klasie stanowi podstawę ubezpieczenia zawartości sejfu oraz jest jednym z warunków wypłaty odszkodowania.

 

Jaki zamek wybrać?

Każdy sejf  wyposażony jest w szereg rozwiązań zabezpieczających, np. złożone mechanizmy blokowania drzwi. Tworzą one jego unikalną konstrukcję, której nie można modyfikować. Zawsze jednak Klient może zdecydować o rodzaju zamku - wyjaśnia Wojciech Tyburski.

Standardowo, każde urządzenie wyposażone jest w zamek kluczowy. Można jednak zdecydować się na zamek elektroniczny, który oferuje dodatkowe funkcjonalności. Prowadzony dzięki niemu rejestr zdarzeń pozwala sprawdzić, kto i kiedy otwierał sejf. Zamek posiada czasowe opóźnienie otwarcia. Dodatkowo, urządzenie można podłączyć do systemu alarmowego domu, dzięki czemu informacja o niepowołanej próbie otwarcia zostanie cichym alarmem przesłana do firmy ochroniarskiej.

Powyższe informacje powinny być pomocne przy wyborze sejfu. Warto też skorzystać z pomocy ekspertów, którzy zaprezentują ofertę, rozwieją wątpliwości i pomogą w ostatecznym wyborze.

 

 

 

 

***

KONSMETAL jest wiodącym producentem systemów i urządzeń do zabezpieczenia mienia, sejfów, multisejfów, kas pancernych, szaf metalowych, skarbców i zaawansowanych technologicznie urządzeń dla branży Retail w Europie. Jerzy Kowalewski założył firmę w 1991r. Należy do prestiżowego Europejskiego Stowarzyszenia Systemów Bezpieczeństwa ESSA. Produkty KONSMETAL cieszą się zainteresowaniem instytucji publicznych i finansowych, przedsiębiorstw i klientów indywidualnych. Znajdują się m.in. w Kancelarii Prezydenta RP, Senacie RP oraz na europejskich dworach monarchów.

 

Komenatrze
Polecane
Profile firm z podobnej branży
Podstawowe informacje:
Wiadomości firmowe

Co Polacy trzymają w sejfach? Technologie
Co Polacy trzymają w sejfach?
Kiedyś sejfy kojarzyły się z wielkimi i masywnymi urządzeniami, ukrytymi w domach największych bogaczy, gdzie trzymano spore ilości gotówki więcej
Co Polacy trzymają w sejfach?
Co Polacy trzymają w sejfach?
Kiedyś sejfy kojarzyły się z wielkimi i masywnymi urządzeniami, ukrytymi w domach największych bogaczy, gdzie trzymano spore ilości gotówki więcej
Czy Polacy często korzystają z sejfów?
Czy Polacy często korzystają z sejfów?
Według statystyk sprzedażowych, w coraz większej liczbie polskich domów znajdują się sejfy. W każdym roku dynamicznie wzrasta liczba więcej
Bezpieczna kolekcja
Bezpieczna kolekcja
Każdy z nas w swoim życiu coś zbierał. Nasze kolekcje i przeróżne zbiory: znaczków, starodruków, obrazów, zegarków lub komiksów, mają więcej
W bezpieczeństwie też liczy się elegancja
W bezpieczeństwie też liczy się elegancja
Do najważniejszych cech sejfu zaliczana jest funkcjonalność oraz wysoki poziom bezpieczeństwa, zapewniany przez odpowiednie rozwiązania więcej